Застосування в медицині

Хірургічні відділення.

Проведення гігієнічних та дезінфекційних заходів у відділеннях хірургічного профілю принципово не відрізняється від вищенаведених. Однак слід враховувати і деякі особливості, зв'язані з наявністю відкритих ранових поверхонь шкіри і слизових хворих, розмноженням мікробної флори при запальних захворюваннях, ймовірна наявність інфікування анаеробними мікроорганізмами, ослаблення опірності організму після розширених хірургічних втручань.

За даними (Pierce Gardner, Paul M. Arnow), інфекційні ускладнення розвиваються в середньому у 5% хірургічних хворих. Вони суттєво збільшують терміни одужання, тривалість перебування хворих в стаціонарі і вартість лікування. Найбільш частими інфекціями в хірургії є післяопераційні інфекції (ранові інфекції шкіри і м'яких тканин та інтраабдомінальні запальні процеси). Особливістю всіх внутрішньолікарняних інфекцій є висока резистентність збудників до антибактеріальних препаратів, перш за все до пеніцилінів, цефалоспоринів, аміноглікозидів, ймовірне також вироблення у патогенних збудників резистентності до інших антибіотиків.

Дуже важливо, що до дезінфікуючого засобу «Авеллі» не виробяються резистетні шами патогенних організмів, він не потребує ротації. Таким чином при довготривалому використанні дезінфікуючих засобів «Авеллі» не формуються дезрезистентні штами організмів. Найбільшу увагу до проведення санітарно-гігієнічних заходів звертається на операційний блок, що включає операційну і ряд допоміжних приміщень, де необхідно максимально зменшувати небезпеку занесення екзогенної інфекції до рани.

Застосування розчину дезінфікуючого засобу "Авеллі", що не має різкого запаху і дратівливої дії, дозволяє поєднувати проведення дезінфекції та окремі види прибирання приміщення. Слід зазначити, що використання для прибирання та дезінфекції операційних дезінфектанту "Авеллі" можна поєднувати з іншими заходами (очищення повітря, ультрафіолетове опромінення бактерицидними лампами).

Вибір дезінфекційних препаратів в медичній практиці

В результаті досліджень, які були проведені співробітниками кафедри дезинфектології і профілактики внутрішньолікарняних інфекцій ХМАПО, вдалося визначити оптимальні терміни проведення ротації дезінфекційних засобів. Протягом шести місяців дослідники проводили моніторинг резистентності госпітальних штамів мікроорганізмів до дезінфікуючих засобів на основі четвертинних амонієвих та хлоровмісних сполук. За період спостереження було виявлено збільшення числа штамів стафілококів, ентеробактерій та псевдомонад, резистентних до дезінфектантів.

Частота виникнення клінічної дезрезистентності варіювала в залежності від тривалості застосування препаратів. Так, через два місяці частота виявлення резистентних варіантів бактерій склала 30,0%-40,0%, а через шість місяців - 85,0% - 90,0% відповідно.

Отримані дані дозволяють рекомендувати ротацію дезпрепаратів, тобто зміну однієї хімічної групи на іншу вже через 2-3 місяці їх використання, коли кількість резистентних штамів сягає 40,0%, хоча це і так надто великий показник інфікування пацієнтів і медичного персоналу. Таким чином, тривале застосування дезінфікуючих засобів будь-якої хімічної групи в лікувальному закладі призводить до формування дезрезистентних штамів мікроорганізмів.

Дезінфікуючий засіб "Авеллі" безпечний для людини та довкілля, не потребує ротації, оскільки до нього не виробляються резистентні штами патогенних мікроорганізмів при тривалому застосуванні.

Стаціонарні відділення.

У стаціонарних відділеннях терапевтичного профілю, обсяг і форма використання дезінфікуючого засобу "Авеллі" (ДЗ «Авеллі») залежать від призначення приміщень, обладнання, медичного інвентарю та пристосувань. Найбільшу площу в терапевтичних відділеннях займають палати для хворих, де 2 рази на добу проводиться поточне вологе прибирання , яке включає : миття підлог, протирання меблів, підвіконників, спинок ліжок. Один або два рази на місяць проводиться генеральне прибирання палат, при якому на додаток до поточного прибирання дезінфектантом «Авеллі» протирають стіни, освітлювальні прилади, внутрішні поверхні тумбочок т. д . При виявленні інфекційного хворого після його ізоляції в палаті здійснюють заключну дезінфекцію. Постільну білизну та предмети побуту, які використовуються хворими (посуд, столові прилади) замочують дезінфікуючим засобом "Авеллі". На підлогу, стіни і стелю розпилювачем наносять дезінфектант з розрахунку 1 літр на 20 м² площі, також здійснюють вологе прибирання ДЗ "Авеллі" з протиранням меблів, підвіконників, ліжок, інвентаря та іншого обладнання, що знаходиться в палаті.

Процедурні кабінети.

Найбільше функціональне навантаження у відділеннях терапевтичного профілю падає на процедурні кабінети. У них до початку і після закінчення робочого дня здійснюється поточне вологе прибирання з протиранням поверхонь дезінфікуючим засобом "Авеллі" процедурних столиків, полиць, шаф, крісел, підвіконь і підлоги. В процесі роботи після закінчення кожної процедури робоче місце протирають дезінфектантом «Авеллі», а при попаданні крапель крові на поверхню їх прибирають тампоном, намоченим ДЗ "Авеллі" з подальшим дворазовим протиранням даного місця. Одноразові шприци, голки, системи та тампони, якими видалялася кров, поміщаються в ємності об'ємом не менше 10 л, наповнені дезінфікуючим засобом "Авеллі" ( 0,05% концентрації ), де вони до утилізації повинні знаходитися не менше 1-ї години. Один раз на тиждень у процедурних кабінетах проводиться генеральне прибирання з протиранням всіх поверхонь (стелю, стіни, предмети, устаткування) дезінфектантом "Авеллі" з подальшим опроміненням ультрафіолетовою бактерицидною лампою.

Харчоблоки медичного закладу (Їдальні, буфети).

У приміщеннях харчоблоку медичного закладу( їдалень і буфетів) до чергового прийому їжі проводять протирання поверхонь меблів, холодильників, технологічного обладнання і обробного інвентарю дезінфікуючим засобом "Авеллі". Посуд із залишками їжі замочують в 0,05% -му готовому розчині ДЗ "Авеллі" на 1 годину, а потім миють за загальноприйнятою схемою. Крім цього 2 рази на тиждень здійснюють генеральне прибирання приміщень, при якому протирають дезінфектантом "Авеллі" стіни, підвіконня, поверхні всіх предметів. Ємності для залишків їжі і збору брудного посуду після знежирення обприскують 0,05% -ним дезінфікуючим засобом "Авеллі".

Діагностичні кабінети.

Кабінети функціональної діагностики обробляють дезінфектантом "Авеллі" (миття підлог, протирання меблів, поверхонь обладнання, підвіконників) два рази на день. Кушетки протирають розчином ДЗ "Авеллі" після кожного хворого. Генеральне прибирання, при якому додатково протирають стіни розчином дезінфікуючого засобу "Авеллі", проводять 1 раз на тиждень.

Ванни і клізмові кімнати.

У ванних і (або) клізмових кімнатах 2 рази на день здійснюється вологе поточне прибирання розчином дезінфектанту "Авеллі". Ванну після кожного хворого дезінфікують розчином ДЗ "Авеллі" методом зрошення внутрішньої поверхні. Через 30 хвилин миють за звичайною методикою. Наконечники клізм після використання замочують на 30 хвилин у розчині дезінфікуючого засобу "Авеллі", миють і промивають водопровідною водою з пральним порошком, і зберігають в розчині ДЗ "Авеллі" до наступного використання. Поверхні гумових частин клізм після застосування протирають розчином дезінфектанту "Авеллі". Гумові рукавички після використання миють водопровідною водою з милом, замочують на 30 хвилин у розчині дезінфікуючого засобу "Авеллі" і висушують.

Туалети.

У туалетних кімнатах поточне прибирання з миттям раковин, пісуарів, унітазів і підлог здійснюється 4-6 разів на добу розчином дезінфектанту "Авеллі". Генеральне прибирання, що включає всі елементи поточної з додатковим протиранням водовідштовхувальних поверхонь стін розчином дезінфікуючого засобу "Авеллі" проводиться 1 раз на тиждень.

Стерилізаційна.

У приміщенні стерилізаційної проводяться аналогічні заходи за винятком поточного прибирання в процесі і відразу ж після кожної операції. У стерилізаційній у ряді випадків проводять стерилізацію виробів медичного призначення розчином ДЗ "Авеллі".

Приміщення суворого санітарно-епідеміологічного режиму

.

Санітарно-гігієнічні заходи в приміщеннях зони суворого санітарно-епідеміологічного режиму (передопераційна і наркозна) складаються з дворазового щоденного вологого прибирання розчином дезінфікуючого засобу "Авеллі" з протиранням всіх горизонтальних поверхонь і один раз на тиждень генерального прибирання розчином дезінфектанту "Авеллі". Крім того, у передопераційній може застосовуватися підготовка рук хірурга до операції розчином ДЗ "Авеллі", методом протирання або методом занурення. В обох варіантах руки спочатку миють з милом, витирають стерильною серветкою.

У наркозній.

Розчин дезінфікуючого засобу "Авеллі" застосовують для дезінфекції зовнішніх поверхонь наркозних апаратів методом протирання гумових, пластмасових і металевих частин, що стикаються з поверхнями тіла і слизовими оболонками хворих, а також газопровідних шлангів. Стерилізацію проводять після видалення з поверхні і просвіту біологічних і забруднюючих продуктів методом промивання водою з миючими засобами і просушування. Вироби занурюють у розчин дезінфектанту "Авеллі".

Приміщення зони обмеженого санітарно-епідеміологічного режиму.

У приміщеннях зони обмеженого режиму (зберігання і приготування крові, зберігання переносної апаратури, гіпсових бинтів, лабораторії термінових аналізів, кімнаті медичних сестер, кімнаті хірурга, процедурній та ін.) два рази на день проводиться вологе прибирання розчином дезінфікуючого засобу "Авеллі" і один раз на тиждень - генеральне прибирання розчином ДЗ "Авеллі". У лабораторії термінових аналізів і приміщенні зберігання і приготування крові поточне прибирання при попаданні крапель крові на поверхні підлоги, меблів або обладнання проводять шляхом протирання забруднених місць тампонами або ганчір'ям, змоченими розчином дезінфектанту "Авеллі". Предметні скла, меланжери, пробірки й інші ємності після використання замочують у розчині дезінфікуючого засобу "Авеллі" на 30 хвилин, миють і дезінфікують у розчині ДЗ "Авеллі" протягом 30 хвилин.

Перев'язувальні.

У перев'язувальних всі заходи з прибирання та дезінфекції приміщення із застосуванням дезінфектанту "Авеллі" аналогічні до операційних.

Відділення реанімації.

В палатах відділення реанімації, крім щоденного дворазового вологого прибирання розчином дезінфікуючого засобу "Авеллі" і генерального прибирання один раз на тиждень розчином ДЗ "Авеллі" проводиться поточне прибирання при попаданні біологічних речовин (кров, блювотні маси, слиз та ін.) на підлогу і навколишні предмети шляхом протирання забруднених місць дезінфектантом "Авеллі". Забруднену білизну і постіль замочують у розчині ДЗ "Авеллі" перед миттям на 1 годину. Підкладні судна та інші предмети догляду після використання промивають розчином дезінфікуючого засобу "Авеллі" з подальшим їх замочуванням для дезінфекції у розчині ДЗ "Авеллі" в такій же концентрації на 1 годину.

Обробка рук хірургів.

Обробка рук хірургів та інших осіб, що беруть участь у проведенні операцій, прийомі пологів та інших інвазивних процедурах і маніпуляціях: перед застосуванням розчину ДЗ "Авеллі" руки ретельно миють теплою протічною водою і милом протягом 2 хвилин, висушують стерильною марлевою серветкою. Потім на сухі руки наносять розчин ДЗ "Авеллі" порціями дворазово по 5 мл і втирають його в шкіру рук, підтримуючи їх у вологому стані протягом 5 хвилин. Стерильні рукавички надягають після повного висихання рук .

Обробка операційного поля.

Шкіру послідовно дворазово протирають роздільними стерильними марлевими тампонами, рясно змоченими розчином ДЗ "Авеллі". Час витримки після закінчення обробки 2 хвилини. Напередодні операції хворий приймає душ (ванну), змінює білизну.

Обробка ліктьових згинів донорів.

Шкіру послідовно дворазово протирають роздільними стерильними марлевими тампонами, рясно змоченими розчином ДЗ "Авеллі". Час витримки після закінчення обробки 2 хвилини.

Обробка ін'єкційного поля.

Шкіру протирають стерильним ватним тампоном, рясно змоченим розчином ДЗ "Авеллі"; час витримки після закінчення обробки - не менше 30 секунд.

Гігієнічна обробка рук.

3 мл розчину ДЗ "Авеллі" наносять на кисті рук і втирають в шкіру до висихання, але не менше 30 секунд. Для профілактики туберкульозу та вірусних інфекцій обробку рук проводять двічі, використовуючи кожен раз не менше 3 мл розчину ДЗ "Авеллі", загальний час обробки - 60 секунд.

Обробка рукавичок одягнутих на руки персоналу.

Зовнішню поверхню медичних рукавичок ретельно протирають стерильним марлевим або ватним тампоном, рясно змоченим розчином ДЗ "Авеллі", або наносять розчин за допомогою настінного дозатора або без нього безпосередньо на зовнішню поверхню медичних рукавичок. Норма витрати засобу не менше 3 мл. Час обробки - не менше 1 хвилини. Експозиція - до повного висихання поверхні рукавичок. Загальний час обробки не менше 1,5 хвилини.